Kocovina? Ne, děkuji.


Kocovina, bolehlav nebo mordor, každý tomu říká jinak a všichni víme, co to znamená. A přitom to vždycky vypadá tak nevinně… ,,no tak dám si, ale jen jednu skleničku“ … o pár hodin později … ,, ulej, sme tu jak u Suchánků“. Udivuje mě, proč tolik pijeme, když víme, co nás další den čeká.

Když si uvědomíme, že už je pozdě vystoupit z rozjetého vlaku, nezbývá nám nic jiného, než doufat, že máme dobré spalování a ráno se budeme cítit jako rybičky. Bohužel většinu z nás potká pravý opak a vzpomeneme si na slova mamky: ,, Né že sa ožereš, bude ti zle.“ … Ach jo, zase měla pravdu.

A protože my Češi máme hlavy plné super nápadů, známe různé babské rady, jak se z nepříjemného stavu dostat. Nebo možná jsme už tak zoufalí, že zkrátka zkusíme všechno, co nám kdo navykládá. A tak jsem se setkala už s různými metodami, jak se zbavit kocoviny.

Coca-cola neumí jen perfektně vyčistit záchod, ale přeslazené bublinky nám dokážou tááák moc udělat dobře. Prosím vás, tentokrát bez rumu! A co teprve silná česnečka nebo masový vývar. Sice je to delší na přípravu, ale úspěch je zaručen, alespoň u někoho. Citron s vodou, nálev z okurků, ok to by asi taky šlo, ale vyzkoušeno nemám. Co však nedoporučuju, ale mně zabírá, je alkohol. Říká se, že čím se člověk zkazil, tím se musí napravit. Takže po propité noci si ráno otevřít pivko …., proč ne.

A vůbec nejlepší je, znát svoji klapku, kdy máme dost a v ten moment přestat pít. Nebo alespoň prolévat alkohol něčím nealkoholickým. Nebo se stát abstinentem. Ale to už zacházím do extrému.

A co pomáhá na kocovinu vám?

Počkaj, né tak rychle! Bylo ti už 18 roků ?
Při nákupu nad 2,500.00  získáte dopravu zdarma.